• پارتیشنهای یوپی وی سیزیبا سبک مقاوم
  • درسا وین - درب و پنجره یو پی وی سیدر طرح های مختلف متناسب با نیاز شما
  • پروفیل های UPVC درساویندر رنگهای مختلف متناسب با سلیقه شما

گالری تصاویر

چرا upvc؟

UPVC ماده قوی و با دوام برای پنجره ها می باشد منطقا ‌ممکن است فکر کنید که یک پنجره آلومینیومی مستحکم تر است از یک پنجره uPVC است چرا که از فلزی سخت و محکم ساخته شده است.
در حقیقت ماده ای که  در قاب ها و بازشو ها بکار میرود باید دارای نفوذ کمتری در مواجهه با عوامل طبیعی در سیستم نصب شده باشد. یک درب یا پنجره در اثر فشار برش عرضی بطور طبیعی افت خواهد کرد. این فشارها ممکن است در اثر باد یا اثرات نشست ساختار باشند که باعث فشار به اطراف پنجره می شوند و فشار و بار شدیدی به گوشه های آن وارد می کنند بنابراین مهمترین بخش نگهدارنده پنجره ، در واقع مربوط به نحوه اتصال و مواد مورد استفاده در بستن گوشه ها به یکدیگر است.
--بیشتر بدانید--

 

مقایسه مواد uPVC و آلومینیوم
UPVC ماده قوی و با دوام برای پنجره ها می باشد منطقا ‌ممکن است فکر کنید که یک پنجره آلومینیومی مستحکم تر است از یک پنجره uPVC است چرا که از فلزی سخت و محکم ساخته شده است.
در حقیقت ماده ای که  در قاب ها و بازشو ها بکار میرود باید دارای نفوذ کمتری در مواجهه با عوامل طبیعی در سیستم نصب شده باشد. یک درب یا پنجره در اثر فشار برش عرضی بطور طبیعی افت خواهد کرد. این فشارها ممکن است در اثر باد یا اثرات نشست ساختار باشند که باعث فشار به اطراف پنجره می شوند و فشار و بار شدیدی به گوشه های آن وارد می کنند بنابراین مهمترین بخش نگهدارنده پنجره ، در واقع مربوط به نحوه اتصال و مواد مورد استفاده در بستن گوشه ها به یکدیگر است.

در پنجره های آلومینیومی از بسط های مکانیکی برای اتصال قطعات مختلف در یا پنجره استفاده می شود. بطور معمول تعداد سه عدد یا بیشتر، از ورقه های فلزی برای ایجاد ساختار اتصال عمیق به یکدیگر پیچ می شوند. حتی اگر پیچ ها از فولاد ضد زنگ هم باشد می توانند باعث ایجاد واکنش گالوانیک با قابها یا بازشوهای آلومینیومی میشوند که این مسئله باعث از هم پاچیدگی پیچ و هم پنجره آلومینیومی خواهد شد و نتیجتا باعث شکستگی گوشه ها خواهد شد. از طرف دیگر uPVC هرگز دچار واکنش با پیچی که برای بستن مکانیکی یک پنجره استفاده می شود، نخواهد شد. آزمایشات صورت گرفته بر روی یک پنجره بسته شده از طریق مکانیکی نشان می دهد که اتصالات uPVC و آلومینیومی از نظر قدرت ساختاری مشابه هستند. UPVC در استفاده از پیچها وبسط ها در گوشه های پنجره ، در پنجره های اتصال یافته و جوش خورده یک انتخاب دیگر هم به ما می دهد.
برش در دو زاویه ممکن قطعات uP.V.C. به نرمی صاف شده و از طریق ورقه های جوش خورده با گرما گداخته شده و سپس این قطعات با فشار به هم چسبیده میشوند و بعد میگذاریم تا خنک شوند . نتیجه آن یک اتصال غیر قابل نفوذ در برابر آب است که این خاصیت و توانایی بالای خود را در اثر بخش انتهایی پروفیل بدست آورده است نه با تعدادی نقطه پیچ شده به هم. آزمایشات سنجش قدرت انجام گرفته بر روی  این اتصالات نشان داده شده است سیستم یک منطقه جوش خورده دارای مقاومت بسیار بالایی در مقایسه با بسط های مکانیکی قابها می باشد. سرانجام این روش ها درب و پنجره هایی با عمر طولانی تر و قابل اعتماد تر برای مصرف کنندگان آنها فراهم می نماید.
آلومینیوم یک ماده بسیار متداول در ساخت فریم درب و پنجره است. در ابتدا اینطور تصور می شد که آلومینیوم یک ماده ارزان در مقابل چوب است و از محیط زیست هم محافظت می کند ولی پس از بررسی های بیشتر مشخص شد که آلومینیوم دارای خواصی است که آنرا در ساخت پنجره های مدرن غیر قابل قبول می سازد. برای فر آوری آلومینیوم به هنگام ساخت درب و پنجره ، مواد شیمیایی سمی زیادی در تمام مراحل ساخت استفاده میشود ، از جمله:
Chromate Baths -  برای خیزش فلز سخت قبل از آستر کاری و رنگ زدن Acrylic و Polyester   جهت رنگ زدن آلومینیوم سخت و بدون روکش Asestate Nickel   جهت ا یجاد پوشش قطبی محافظ تمام این مواد به عنوان مواد سرطان زا و سمی از طرف سازمان بهداشت و امنیت (OSHA) شغلی معرفی شده اند که چنانچه این مسئله کنترل نشود به خاطر مجاورت طولانی مدت باعث بیماری میشود. تحقیقات نشان میدهد که آلومینیوم میتواند در رشد درختان صنوبر و چنار تاثیر گذار باشد چون ریشه های ظریف آنان مورد حمله محصولات جنبی این تولیدات قرار میگیرد. ماده دیگری که وجود دارد ومیتواند به طور گسترده استفاده شود و جایگزین این مواد سمی شود ، uPVC است که از پلاستیک pvc است که مقاوم، پایدار و در دسترس است و ویژگیها و مشخصاتی دارد که آلومینیوم هرگز ندارد. مهمتر از همه فرایند ها ساخت درب و پنجره uPVC فقط باعث ایجاد بخار آب در اتمسفر می شود و هیچگونه مواد سمی و زائدی را وارد دریاچه ها و رودخانه ها نمی کند ، همچنین مواد uPVC که در ساخت درب و پنجره استفاده می شود به صورتهای دیگری بازیافت می شود..UPVC یک ماده طبیعی است ، عایقی است که هزینه کمی دارد.
آلومینیوم رسانای گرماست مانند تابه های فلزی که گرمای اجاق گاز را به سطح فلز منتقل می کنند ، دسته فلزی عریان باعث سوختن دست می شود مگر اینکه دسته بوسیله یک ماده عایق پوشانده شود. مشابه این امر در پنجره های آلومینیومی اتفاق می افتد گرمای تابستان یا سرمای زمستان از طریق پنجره های آلومینیومی به راحتی وارد خانه می شود برای مقابله با این مسئله کارخانه های تولید کننده پنجره آلومینیومی و خیلی از درب ها و پنجره های آلومینیومی Termal Break را اضافه می کند که یک نوار رزینی خشک است که وارد قاب یا چهار چوب میشود. این ماده اگرچه میزان عایق بودن پنجره ها را افزایش می دهد ولی یکپارچگی قاب آلومینیومی به خطر می افتد چون این ماده (Break) به انسجام و محکمی آلومینیوم نیست همچنین اضافه کردن این ماده باعث افزایش قیمت می شود چون هم به زمان ، و هم به کارگر احتیاج دارد. UPVC به صورت طبیعی عایق است  در برابر سرما و گرما. حتی وقتی که سرمای زمستان خانه را محاصره کرده است قابهای درب و پنجره ها هنوز گرم است.
پنجره های uPVC این خاصیت را دارند که حفره ها بوسیله یک ماده نارسانا احاطه شده اند این بدین معناست که قاب و چهار چوب uPVC خانه شما را  عایق تر می کند و صورتحساب های مربوط به گرمایش و سرماش شما را به صورت محسوس کاهش می دهد. شرایط جوی تاثیری روی uPVC ندارد درست است که آلومینیوم زنگ نمیزند ولی خورده یا پوسیده میشود حتی سطح رنگ شده آلومینیوم به خاطر تماس دائم با هوای خارج یا شرایط داخلی روزانه ، دارای شکستگی یا خراش میشود. فرسودگی و خوردگی باعث بی رنگ شدن سطح پنجره و حتی شکستن قاب می شود.  
پنجره های uPVC پوسیده نمی شود ، ورقه ورقه نمی شود ، پوسته پوسته نمی شود ، خراشهای سطحی به علت استفاده های روزانه به خاطر اینکه رنگ، سرتاسر پروفیل را پوشانده  است، نشان داده نمی شود . درب و پنجره های uPVC  تاب بر نمیدارد به خاطر همین  همیشه خوب عمل میکند و شکل خوبشان را حفظ می کنند.


مزایا و خصوصیت پنجره های upvc

پنجره های UPVC، پنجره های کم مصرف
PVC نیز همانند چوب عایق حرارتی مناسبی است. ضریب هدایت گرمائی PVC  پایین تر اما بسیار  نزدیک به ضریب هدایت گرمائی چوب می باشد. در حالیکه این دو فاصله بسیاری باآلومینیوم و آهن دارند. در نتیجه، کاهش مصرف انرژی تا 50% ، کاهش سرمایه گذاری لازم در ارتباط با تاسیسات ساختمان و کاهش استهلاک سیستم سرمایش و گرمایش یکی از مهمترین مزایای پنجره های UPVC است . لازم بذکر است تعداد جداره های شیشه، نوع گاز مصرفی در جدار میانی آنها و نحوه مونتاژ پنجره در میزان هدایت گرمائی آن موثر است.  در عین حال پنجره های UPVC  به دلیل مقاومت الکتریکی بالا خطر برق گرفتگی را به حداقل رسانده و نیاز به سیستم  ارت ندارند.

 پنجره های UPVC، پنجره های ساکت
 پنجره های مزبور علاوه بر عایق حرارتی، عایق صوتی بسیار خوبی نیز هستند و مانع از انتشارآلودگی های صوتی هستند. با توجه به نوع شیشه مصرفی تعداد لایه های شیشه و نوع گاز مصرفی در جدار میانی شیشه های چند جداره شدت آلودگی صوتی فضا های  داخلی تا حد 20 تا 40 دسی بل کاهش می یابد.

پنجره های UPVC، پنجره های نفوذ ناپذیر
با در نظر داشتن آلودگی های نگران کننده هوا و محیط های شهری کشور ما و نیز در مناطق بیابانی و غبار آلود،  پنجره هایUPVC با ساختار ویژه خود،  مانع بسیار خوبی در برابر انتقال ذرات غبار،  آلاینده ها و ...  میباشند.
در عین حال نفوذ ناپذیری این پنجره ها باعث می شود، هنگام شست و شو از خارج و یا بارندگی های شدید، آب به داخل ساختمان نفوذ ننماید.

پنجره های UPVC، پنجره های سازگار
با برخورداری از انواع یراق آلات متنوعی که در تولید پنجره های UPVC قابل استفاده اند، امکان باز شدن پنجره در اشکال مختلف مایل (  Tilt)، چرخشی (  Turn)، کشویی (Sliding  )، دو لنگه (French )... و نیز اشکال ترکیبی و چند حالته از جمله Tilt & Turn،Lift-Sliding، Tilt-Sliding ( فولکس واگنی )،Lift-Sliding،
 Slide-folding(آکاردئونی) و ... جهت سازگاری با سلیقه و نیاز طراح و مصرف کننده فراهم آمده است.   

پنجره های UPVC، پنجره های خود خاموش کن
از جمله خصوصیات PVC  آن است که دمای شروع به احتراق آن C)°385( در مقایسه با چوب C)°260(  ، چنانچه بعد از شروع احتراق،  منبع آتش زا از محصول PVCدور شود ،شعله خود به خود خاموش شده و از توسعه و انتقال حریق جلوگیری به عمل می آید.در عین حال شدت تولید بخارات سمی در هنگام احتراق پروفیل های PVC بسیار کند است.

پنجره های UPVC، پنجره های مصون
PVC بنا بر خصوصیات ذاتی خود، در مقابل بسیاری از عوامل فرساینده شیمیائی مقاومت بسیار خوبی از خود بروز می دهدو این خصوصیات،  استفاده از پنجره های UPVC  را در محیط های شیمیائی و صنعتی  حائز اهمیت می سازد. پنجره های UPVC  از زنگ زدگی، خوردگی و تاثیرات مخرب حشرات موذی از قبیل موریانه، سوسک و... نیز مصون می باشند.

پنجره های UPVC، پنجره های سبک و مقاوم
استفاده از پروفیلهای فلزی در ساختار چند حفره ای پروفیل های UPVC،  موجب شده این محصولات در عین وزن نا چیز،  از استحکام و مقاومت مکانیکی کافی برخوردار باشند.در عین حال، مقاومت کافی در برابر باد و طوفان و نیز عدم لرزش و ایجاد اصوات مزاحم هنگام وزش باد از خصوصیات این نوع پنجره ها می باشد.

 

روشهای آسان نگهداری از درب و پنجرههای upvc

روشهای آسان نگهداری

طراحی ، تولید و نصب پنجره های uPVC با نهایت دقت و ظرافت انجام می گیرد تا طول عمر پنجره ها و کارایی آنها در بالاترین حد باشد. اما رعایت برخی از نکات باعث می شود کارایی و عمر این پنجره ها در حد بیشینه خود باقی بماند ...

ادامه مطلب

پنجره دوجداره لولایی

امروزه در صنعت معماری نوین در ساخت و ساز ساختمان ، یک درب و پنجره بایستی پاسخ گوی نیازهای ما بوده و بعنوان یک عایق حرارتی مناسب ، موجب از دست رفتن کمترین میزان انرژی ، جهت دستیابی به تهویه مطبوع هوای ...

ادامه مطلب

ویژگی های منحصر بفرد upvc

ویژگی های منحصربفرد

بهینه سازی در مصرف انرژی: مواجه شدن با کمبود انرژی و به تبع آن گران شدن انرژی ، لزوم بهینه سازی در مصرف را انرژی را امروزه به امری بدیهی تبدیل کرده است. ساختمان ها یکی از عوامل مهم اتلاف انرژی محسوب می شوند و  ...

ادامه مطلب

مقایسه انواع پنجره ها

 پنجره های uPVC: جنس این نوع از پنجره پروفیل مخصوصی از جنس uPVC است. این نوع از پروفیل بسیار سخت و مقاوم است و در مقابل تقطیر ، ضربه و تغییر شکل در سرما و گرما مقاومت بالایی دارد. بر خلاف پنجره های ... 

ادامه مطلب

iconدرسا وین تولید کننده در و پنجره های یو پی وی سی در استان مرکزی

آخرین مطالب

  • چرا upvc؟
      مقایسه مواد uPVC و آلومینیومUPVC ماده قوی و با دوام برای پنجره ها می باشد منطقا ‌ممکن است فکر کنید که یک...
  • پنجره دو جداره لولایی
    امروزه در صنعت معماری نوین در ساخت و ساز ساختمان ، یک درب و پنجره بایستی پاسخ گوی نیازهای ما بوده و بع...

تماس با ما

آدرس کارخانه :اراک، کیلومتر 3 جاده تهران، جاده احمد آباد

آدرس دفتر:اراک خیابان خرم (شهید شیرودی) ابتدای کوچه خرم سمت چپ 

  تلفن دفتر: 33127546 - 086
فکس:    33127546 - 086
contact us تلفن کارخانه: 34371910 - 086
همراه: 09184949349
پست الکترونیک:
این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

درباره شرکت

شرکت درساوین با بهره گیری از دستگاههای پیشرفته و نیروهای متخصص و مجرب در زمینه تولید در و پنجره های  UPVC در استان مرکزی فعالیت می نماید.

ادامه مطلب